Údržba městských komunikací a městské zeleně

Údržba městských komunikací probíhá rozdílně v letním a zimním období. Na jaře je zaměřená především k opravám výtluků a ostatních nerovností, pozvolna v letní sezoně přechází do sečení zeleně na městských pozemcích, kdy po dokončení na jedné straně přechází k opětovnému sečení ze strany původní. Sečení trávy na městských pozemcích se provádí na cca 80 ha.

Údržba městských komunikací v zimním období je závislá na klimatických podmínkách. Pracovníci této skupiny po pracovní době drží pohotovost k zásahu na odklízení sněhu a výjezd mají od výše sněhové pokrývky 3 cm. S množstvím techniky na úklid komunikací od sněhu a posyp chodníků a komunikací, kterými Technické služby disponují, není možné uklidit město a místní části ( Bědovice, Polánky, Štěnkov, Krňovice, Nepasice ) najednou. V místních částech si Technické služby vypomáhají smluvními vztahy s komerčními subjekty. Úklid města je koncipován do stanovených priorit, kde největší je stanovena na zaměření úklidu cest tak, aby se ráno občané mohli dostat včas do práce, na autobusovou a železniční dopravu, do škol a školek. Potom postupuje jedna skupina od východu ke středu města a druhá od západu ke středu města. Setkávám se s intervencema o uklíd určitých komunikací. Prosím o toleranci vzhledem k stanovenému postupu pluhování a zametání a také vzhledem k počtu techniky a personálu. Předem děkuji.

Velkým problémem v Třebechovicích pod Orebem je parkování automobilů u chodníků. Pluhování ulic Hašková, Čapková a Olbrachtová je toho největším příkladem. Zde parkují vozidla u chodníků a městská komunikace končí nemovitostmi – nemožnost otáčení techniky. Tyto komunikace nejsou pro těžkou techniku průjezdné a řešíme to operatívně pověšením úzké radlice na odklízecí techniku. Dalším problémem je nepochopení některých občanů, že traktor s pluhem projede po komunikaci a nahrne sníh do jími uklízených prostor před domem. Tímto prosím o pochopení a časem i tento problém bude snaha vyřešit.

ředitel

 

Ke stažení: Smernice_MU-TpO-2_2009 (53.00 KB)

 

 

úvodní stránkakontaktymapa stránek